Pazar ve Alışveriş Filesi Yapımı

PAZAR VE ALIŞVERİŞ FİLESİ YAPIMI:

Yeni yıl itibariyle marketlerde, pazarlarda naylon poşetlerin 0.25 kuruş olması da yürürlüğe girdi. Her seferinde poşete para ödemek istemiyor aynı zamanda evde kolay yollardan file bir çanta yapmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Plastik poşetlere ücret uygulaması 1 Ocak 2019 tarihi itibariyle başladı. Poşetlere para ödemek istemiyor aynı zamanda alınan bu Çevre Kanunlarına katkıda bulunmak istiyorsanız siz de evde kendi filenizi yapabilirsiniz. Eski zamanlarda çok fazla kullanılan ve tozlu raflarda çıkan file poşetlerin yapımı oldukça basit ve düşük maliyetli. Evde kolayca yapabileceğiniz örgü işi ile file yapımını yazımızda bulabilirsiniz.

MALZEMELER

2,5 Yumak Makrome İpi
3 Numara Tığ

YAPILIŞI

130 cm zincir çekin. 2 sırada ise 8 tane sık iğne yaptıktan sonra 10 zincir çekin. Zincir uzuluğunda 10’uncu zincire batın. File olacağı için saymaya gerek yok yalnızca zincir uzunluğunda çekmeniz yeterli

Son 8 tane tekrar sık iğne yapıp 1 zincir yapın. Örgüyü çevirin tekrar 8 tane sık iğne yapın. Kenar kısmı da bittikten sonra kullanıma hazır olacaktır.

Bu konuyla ilgili yardım ve düşüncelerinizi kadıncahome youtube kanalımıza yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz.En kısa sürede size dönüş yapılacaktır.