10 Nisan Burc Yorumlari Ne Diyor

KOÇ BURCU 25 ARALIK 2018 SALI
Maceraperest ruhunuz ön planda. Hafta sonunu hareketli aktivitelerle geçirebilirsiniz. Özellikle öğrenmek ve kendinize yeni bir şeyler katmak konusunda isteklisiniz. Yeni eğitimler, kurslar ve seminerler söz konusu olabilir. İş seyahatleri gündeminize gelebilir. Sevdiğiniz insanlardan güzel haberler alabilirsiniz.

BOĞA BURCU 25 ARALIK 2018 SALI
Hafta sonunu dinlenerek değerlendirmek isteyebilirsiniz. Genel anlamda hareket enerjiniz olmayabilir ve günü genel planlamalarla geçirmek isteyebilirsiniz. Sağlığınız konusunda bazı sıkıntılarınız söz konusu olabilir. Kendinizi dinleyin ve vücudunuzun ihtiyaçlarını geciktirmeyin.

İKİZLER BURCU 25 ARALIK 2018 SALI
Günü partnerinize veya eşinize ayırmak isteyebilirsiniz. Eşiniz ile huzur bulduğunuzu, onun yanında kendinizi güçlü ve güvende hissettiğinizi fark edebilirsiniz. Maddi anlamda kazançlarınızı arttırabilecek fırsatlar yakalayabilecek potansiyeliniz var. Bunun için yeni arkadaşlıklarınıza olduğundan daha fazla değer vermeniz gerekiyor.

YENGEÇ BURCU 25 ARALIK 2018 SALI
Hislerinize güvenin. Ayaklarınız sağlam yerlere basmaya başladı. Bulunduğunuz yerde, olmak istediğiniz yerde topraklanma fırsatınız var. Kafanız karışıyor, korkuyor, bazen kaçmak istiyor olabilirsiniz. Gerçeklere bakın. Güvende misiniz? Destekleniyor musunuz? İyi hissediyor musunuz?

ASLAN BURCU 25 ARALIK 2018 SALI
İletişim konusunda çok başarılısınız. Özellikle medya, habercilik gibi işlerle uğraşan Aslan burçları güzel dönemlerden geçiyorlar. Maddi anlamda çok şanslısınız. Ancak ilişkileriniz ve romantik hayatınız iş hayatınızı ve dolaylı olarak kazançlarınızı negatif etkiliyor olabilir. Arkadaşlarınıza zaman ayırmak isteyebilirsiniz.

BAŞAK BURCU 25 ARALIK 2018 SALI
Başak burcu ailevi konularda ve evinizle ilgili konulardaki gündemleriniz duygusal dengenizi bozabilir. Hayatınızın günlük düzenini korumakta zorlanabilirsiniz. Her şeye rağmen çok şanslısınız. Beklemediğiniz kısmetler kapınızı çalabilir. Geçmişe ait bazı konuları çözümleme fırsatı bulabilirsiniz.

TERAZİ BURCU 25 ARALIK 2018 SALI
Duygusal dönüşümler yaşıyor olabilirsiniz. Kendinizi eğitmek, ruhunuzu disiplin altına almak isteyebilirsiniz. Duygularınızı baskılayabilir, dış dünyaya karşı koruyabilir ve belki kimseye belli etmeyebilirsiniz. Ancak aklınızla ne hissedeceğinize karar veremezsiniz. Eğer kafa karışıklıklarınız varsa enerjinizi başka konulara akıtmaya çalışmalısınız.

AKREP BURCU 25 ARALIK 2018 SALI
Uçlarda yaşadığınızda insanların kalbini kırabiliyorsunuz. Hislerinize güvenin. Çok doğru şeyler hissediyorsunuz ve yanılma payınız çok düşük. Ancak yine de bu size her istediğinizi söyleme ve başkasını sesli bir şekilde yargılama hakkı vermez. Hislerinizi paylaşma şeklinize dikkat etmelisiniz. Güzel olanı görmekte zorlanıyor olabilirsiniz.

YAY BURCU 25 ARALIK 2018 SALI
Kendinizle ilgili duygusal dönüşümler yaşıyorsunuz. Ne isteyip ne istemediğinizi iyice anlamış durumdasınız. Kendinize bakmayı ihmal ediyor olabilirsiniz. Kişisel ihtiyaçlarınızı karşılamak için günü değerlendirebilir, kendinize zaman ayırabilir ve dış görüntünüzde ufak tefek değişimler yapabilirsiniz.

OĞLAK BURCU 25 ARALIK 2018 SALI
Gece yaşadığınız uyku problemleri sebebi ile güne keyifsiz başlayabilirsiniz. Öğleden sonra enerjinizi toplayıp günün tadını çıkartabileceksiniz. Ailenizle veya çocuklarınızla zaman geçirebilir, yeni insanlarla sosyalleşmek yerine güvende hissettiğiniz insanlarla zaman geçirmeyi tercih edebilirsiniz. Evinize yönelik alışverişler yapabilirsiniz.

KOVA BURCU 25 ARALIK 2018 SALI
Uyku problemleriniz ve kafanızdaki kuruntular güne zor başlamanıza sebep olabilir. Öğleden sonra toparlanıp işlerinizi layığı ile halledeceksiniz. Aşk hayatınızda güzel gelişmeler oluyor. Uzun süre sonra yakaladığınız huzurun ve şefkatin tadını çıkarmalısınız. Sürpriz ve güzel haberler alabilirsiniz. Maddi anlamda umutsuzluğa kapılmayın. Hayal etmekten vazgeçmeyin.

BALIK BURCU 25 ARALIK 2018 SALI
Balık burcu arkadaşlarınızın tepkisini toplamış, bazı konular sebebi ile karşınıza almış olabilirsiniz. Bu durum sizi üzüyor olabilir. Maddi anlamda sürpriz gelişmeler söz konusu olabilir. Aniden almış olduğunuz kararlar sebebi ile problemler yaşıyor olabilirsiniz. Tüm olan bitene rağmen güzel bir gün geçireceksiniz.

Gelinlik Modelleri Neye Göre Çeşitlenir?

Gelinlik modelleri, etek kesimine, yaka tipine, kol tipine, kullanılan kumaşa göre çeşitlilik gösterir. Etek kesimine göre gelinlikler, prenses gelinlik veya balo tipi, düz kesim, balık kesim gelinliklere ve A kesim gelinlik olarak dörde ayrılır. Gelinliğin yaka tiplerine gelindiğinde kayık, halter, hakim, straplez, kare, V ve U yaka ile boyundan bağlamalı modeller karşımıza çıkar. Kol tipine göre ise gelinlikleri kolsuz, kısa kollu, truvakar kollu, uzun kollu, askılı, tek omuzlu, düşük omuzlu olarak ayırabiliriz. Bunların yanı sıra gelinlikler kullanılan kumaşın cinsine göre de farklılık gösterir. Gelinliklerde en çok, tül, şifon, organze, saten, ziberlin, tafta, dantel, Fransız danteli kullanılır.

2019 gelinlik modelleri arasında, hacimli etekler, derin V yakalar, balon kollar, düşük omuzlar, ince askılar, geometrik desenler ön planda. Ayrıca büyük fiyonklar ve renkli çiçekler, Meghan Markle’ın kraliyet düğünde giydiği gelinliğin etkisiyle sade ve şık tasarımlar da 2019 gelinlik modası arasında kendine yer edinen modeller arasında.

Vücut Tipinize Göre Gelinlik Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Gelinliğinizi seçerken vücut tipinize uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bu seçimi doğru yapabilmek için öncelikle armut, elma, kum saati, dikdörtgen vücut tipinden hangisine sahip olduğunuzu öğrenmelisiniz. Bu konuda gelinlikçinizden ve gözüne güvendiğiniz bir arkadaşınızdan yardım alabilirsiniz. Eğer armut vücut tipine sahip bir gelin adayıysanız, geniş basenlerinizi kamufle ederek, ince belinize vurgu yapmanızı sağlayacak A kesim ya da prenses kesim modellere yönelmelisiniz. Ancak minyon gelin adayları, prenses kesim gelinlik giyebilmek için yüksek topuklu ayakkabıları tercih etmeleri gerektiğini de unutmamalı.

Elma vücut tipindeki gelin adayları, ince uzun bacaklarını, dolgun göğüslerini vurgulayabilecekleri gelinlikleri seçebilir. Mesela bu vücut tipindeki adaylar rahatlıkla dantel detaylarla süslenmiş V yaka modeller ile bacak yırtmaçlı modelleri deneyebilirler. Ayrıca A kesim ve sade gelinlik olarak tanımlayabileceğimiz düz kesim gelinlikler de bu vücut tipindeki adaylara çok yakışacak modeller arasındadır.

Eğer vücut tipiniz bir kum saatini andırıyorsa, boyunuz da kısa değilse en şanslı grupta yer aldığınızı rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü orantılı bir vücut yapısına sahip olduğunuz için beyaz gelinlik içerisinde muhteşem gözükeceksiniz ve ne giyseniz çok yakışacak. Dilediğiniz model gelinlik giyebileceğiniz gibi, vücut kıvrımlarınızı zarifçe sergileyebileceğiniz balık ya da yarım balık kesim gelinliklere de yönelebilirsiniz.

Omuz, göğüs, bel ve kalça ölçülerinin birbirine yakın olduğu atletik ya da diğer adıyla dikdörtgen vücut tipine sahipseniz size en çok yakışacak gelinlikler düz kesim olanlardır. Ayrıca omuzlarınızın güzelliğini ortaya koyabileceğiniz straplez ve halter yakalı modeller, bel oyuntunuz olduğuna dair ufak bir illüzyon yaratabilecek kemerli modeller de tercihleriniz arasında olmalı.

Gelinliğinde hareket isteyen gelin adayları, 2019 trendleri arasında da büyüyerek kendine yer bulan 3 boyutlu gelinlik modelleri ile farklılığı yakalayabilir. Kayık yaka gelinlik modelleri , düşük omuz gelinlik modelleri ve omuz detaylı gelinlik modelleri zarif omuzlarınıza vurgu yapabileceğiniz çok hoş detaylara sahip gelinliklerdir.

Gelinliğinizin modeli olduğu kadar tarzı da önemlidir. Nostaljik esintilerden hoşlanan gelin adayları vintage gelinlik modellerini, zarafeti ve romantizmi ön planda tutan gelin adayları romantik gelinlikleri, asi görünümlerinin altında prenses barındıran özgür ruhlu gelin adayları da bohem gelinlik modellerini tercih edebilir.

Kilo problemi olan gelin adayları da kendilerine uygun modelleri bulabilir. Büyük beden gelinlik modelleri arasından kendi vücut ölçülerinize ve tarzınıza uygun olanları deneyebilirsiniz. Kış gelinleri ya da kollarındaki ve omuzlarındaki fazla kiloları gizlemek isteyenler de uzun kollu gelinlik modellerine yönelebilir.

Düğününüzde giyeceğiniz gelinlik tamamen sizi yansıtan, farkınızı ortaya koyacağınız en güzel gelinlik olmalı. Eğer hala hayallerinizdeki gelinliği bulamadıysanız, bu sayfadaki gelinlik modelini inceleyebilirsiniz.